Blachodachówki

blachodachówkaBlachodachówki, stały się w ciągu ostatnim lat jednym z bardziej popularnych materiałów, służących do wykańczania nowego pokrycia dachowego, ale także do remontowania starych pokryć. Stosunkowo spora ilość zalet tego typu pokrycia, zwanego niejednokrotnie stalowym pokryciem dachowym, sprawia, że inwestorzy zarówno budujący nowe obiekty, jak i Ci remontujący stare, coraz częściej sięgają właśnie po blacho dachówki – info z www.

Blachodachówki swoim kształtem przypominają tradycyjne blachówki ceramiczne, jednak mają zupełnie inne właściwości. Przede wszystkim są o wyjątkowo lekkie, co stawia je na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o zastosowanie do renowacji dachów w starych obiektach, gdzie więźba, już nie należy na najmocniejszych. Mają one zazwyczaj ciężar nacisku około 4,7 kg na metr kwadratowy, co jest bardzo niewielką siłą nacisku, biorąc po uwagę fakt, ze dachówka ceramiczna ma nacisk 50 kg.

Oczywiście istnieje możliwość doboru odpowiedniej kolorystyki blacho dachówek. Wykonane są one z obustronnie ocynkowanej blachy, która dodatkowo pokrywana jest kilkoma warstwami lakieru, co skutecznie zabezpiecza blachę przed korozją, a także umożliwia nadawanie dachówkom pożądanej kolorystyki.

Ułożenie stalowego pokrycia dachowego jest wyjątkowo tanim procesem, ale przede wszystkim prostym i szybkim, co także ma niebagatelne znaczenie podczas wyboru rodzaju pokrycia dachowego. Na obniżone koszty ma wpływ także niska waga pokrycia, gdyż dzięki niej, możliwe jest zastosowanie cieńszych, lżejszych i tańszych materiałów do wykonania więźby. Oczywiście sama blacho dachówka jest także o wiele tańszym materiałem niż przykładowo dachówki ceramiczne, co niewątpliwie jest chyba największą zaletą mającą bezpośredni wpływ na duże zainteresowanie inwestorów tego typu pokryciem dachowym.