Płyty Warstwowe

Płyty warstwowe używane są, jako element wykańczający obicia ścienne oraz pokrycia dachowe w nowobudowanych halach stalowych, ale nie tylko. Ich wyjątkowe właściwości termoizolacyjne oraz akustyczne sprawiają, że są idealnym materiałem do stosowania przede wszystkim w obiektach typowo przemysłowych takich jak: hale magazynowe, hale produkcyjne, warsztaty itp –czytaj tu.

płytaPłyty warstwowe składają się z rdzenia okrytego obustronnie blachą stalową. Blacha jest dodatkowo obustronnie ocynkowana, co zabezpieczą ja przed korozją, zaś z zewnętrznej strony może być pokryta poliestrem, który zwiększając jeszcze odporność na korozję daje możliwość nadanie płytom pożądanej kolorystyki, co jak wiemy ma swoje odzwierciedlenie w estetyce wykonywanych obić ściennych lub też pokryć dachowych.

DO produkcji rdzenia płyt warstwowych używane są sprzede wszystkim styropian, pianka poliuretanowa oraz wełna mineralna. Każdy z tych trzech materiałów posiada różne właściwości, co sprawia, że i zastosowanie płyt z innymi rdzeniami jest różne. Płyty z rdzeniem z pianki poliuretanowej charakteryzują się wyjątkową sztywnością, co predysponuje je do budowy obiektów, w których wytrzymałość ścian odgrywa kluczową rolę. W przypadku rdzenia styropianowego, w dalszym ciągu mamy do czynienia z płytami sztywnymi, nie mniej jednak styropian nie wypełnia tak dokładnie przestrzeni pomiędzy arkuszami stali, w związku, z czym ten rodzaj płyt ma nieco niższe właściwości termoizolacyjne. Zaś trzeci rodzaj płyt, z rdzeniem z wełny mineralnej, nie dość, że posiada dobre właściwości termoizolacyjne oraz akustyczne, to ponadto jest materiałem ognioodpornym, co sprawia, że może być stosowany wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko zaprószenia ognia.